Grūtniecība zirguļiem

Vai jūs esat lepns stāvoklī esošas klēpas īpašnieks? Apsveicu! Grūtniecība zirgiem ir brīnišķīga pieredze, bet tai nepieciešama īpaša aprūpe.

Šis raksts jums palīdzēs no grūtniecības noteikšanas līdz pēcdzemdību aprūpei, kā arī atpazīt dzemdību pazīmes un potenciālas komplikācijas.

Gatavi sākt? Uz priekšu!

Grūtniecības izveidošana

Runājot par zirga grūtniecības noteikšanu, ir daži veidi, kā to izdarīt. Ultraskaņa ir labākais veids, kā apstiprināt grūtniecību un to parasti veic vismaz 30 dienas pēc apaugļošanas. Arī palpācija var tikt izmantota, lai pārbaudītu augli, taču tā nav pārāk uzticama līdz apmēram 75 dienām pēc apaugļošanas. Rektālais izmeklējums arī var tikt izmantots, lai konstatētu grūtniecību.

Hormonu testēšana ir arī izplatīts veids, kā apstiprināt zirga grūtniecību, jo hormonu līmeņi paaugstinās grūtniecības laikā. Svarīgi ir sekot līdzi meres dzimumcieklam un uzraudzīt jebkādas grūtniecības pazīmes. Ja mares dzimumcieklš ir regulāra, veterinārs var ņemt asins paraugu, lai konstatētu grūtniecības hormonu klātbūtni.

Uzticamākais veids, kā noteikt, vai māre ir grūtniece, ir ļaut veterināram veikt rektālo izmeklējumu. Visi šie veidi var tikt izmantoti, lai noskaidrotu, vai māre ir grūtniece, bet ultraskaņa ir visprecīzākā.

Uzturs un kopšana

Kad esi noteicis grūtniecību, ir svarīgi nodrošināt jūraszemi ar pareizu uzturu un aprūpi. Nodrošini viņai sabalansētu uzturu ar daudz vitamīnu, minerālvielu un enerģijas. Pakāpeniski palielini barību, it īpaši trešajā trimestrī, un nodrošini, lai viņai vienmēr būtu pieejams svaigs, tīrs ūdens.

Nodrošini viņai pietiekami daudz fiziskās aktivitātes, bet izvairies no pārmērīgi slodzes darbībām. Novēro viņas stāvokli un uzmanies no infekcijas pazīmēm, piemēram, drudzi, pietūkumu vai izdalījumiem. Periodiski ļauj veterinārārstam pārbaudīt viņas veselību un viņas mazuli.

Nodrošini tīru, komfortablu būri un pārliecinies, ka viņa ir brīva no parazītiem. Ar pareizu uzturu un aprūpi jūsu jūraszemes grūtniecība noritēs bez problēmām.

Uzraudzība progresam

Svarīgi ir cieši uzraudzīt savas zirga stāvokli grūtniecības laikā.

Zinot dzemdību pazīmes un būt informētam par augļa attīstību, jūs varat sagatavoties lielajai dienai.

Savas zirga attīstības pierakstu uzturēšana ir lieliska metode, kā kontrolēt viņas veselību.

Darba pazīmes

Ērģeles progresēšanas uzraudzība dzemšanas laikā prasa zināt pazīmes, uz kurām jāpievērš uzmanība. Dzemšanas progresēšanas laikā ērģeles spenēm sākas piena uzkrāšanās, kas ir viena no pirmajām dzemšanas pazīmēm. Viņas temperatūra arī nedaudz samazinās un viņas asti var izskatīties kā svārstīga.

Ērģele var kļūt nemierīga un satraukta, un vērsties uz sāniem, kur drīz dzims viņas ķēve. Dažas stundas pirms dzemdībām ērģele sāks rādīt spriedzi un var būt izdalījumi no maksts.

 • Ērģeļu spenes piepilda ar pienu
 • Temperatūra samazinās
 • Astes svārstīšanās
 • Nemiers un satraukums
 • Spriedze un izdalījumi no maksts

Embrija attīstība

Lai sekotu līdzi jūsu ķēves grūsnības attīstībai, jums būs nepieciešams uzraudzīt augļa ķēviņas attīstību. Augļa attīstība ietver vairākas stadijas, kad ķēviņa attīstās no apaugļošanas līdz dzemdībām.

Apaugļošana ir olas apaugļošana ar sēklu, kas noved pie embrija stadijas. Embrijs sāk veidoties divas nedēļas pēc apaugļošanas. Pēc piecu nedēļu laika embrijs kļūst par ķēviņu, ar palielinātu kustību un aktivitāti. Visbeidzot, ķēviņa piedzīvo jaundzimušā stadiju un ir gatava dzemdībām.

Būtiski ir sekot līdzi ķēviņas attīstības gaitai, lai nodrošinātu labāko aprūpi jūsu ķēvei. Jūsu veterinārārsts var veikt ultraskaņas pārbaudes, lai uzraudzītu ķēviņas augšanu un attīstību. Tas palīdzēs jums noteikt dzemdību termiņu un sagatavoties dzemdībām.

Darba pazīmes

Zināt zīmes, kas norāda uz dzemdībām grūsnās zirga gadījumā, ir svarīgi. Jums vajadzētu būt iepazinušies ar dzemdību ilgumu, dzemdību posmiem un brīdinājuma zīmēm, kas var norādīt uz problēmām.

Uzmanīgi novērot šīs zīmes var palīdzēt nodrošināt drošas un veiksmīgas dzemdības.

Darba ilgums

Dzemdību pazīmju saprašana ir galvenais, lai kontrolētu zirgu grūtniecības ilgumu. Vidēji veselai normālai grūtniecības perioda ilgums ir 11 mēneši, lai gan tas var svārstīties no 320-370 dienām. Dzemdību laikā ķēvei būs pazīmes par nemieru, temperatūras paaugstināšanos un ūdens noplūdi. Turklāt tā var šķist, ka riteņojas, palielinās apetīte un astīte var kļūt slapja.

Mazuli bieži dzemdē agrās rīta stundās. Dzemdības var ilgt no dažām stundām līdz vairākām dienām. Svarīgi ir saglabāt uzmanību un rūpīgi uzraudzīt savu ķevi. Tas ir aizraujošs, bet vienlaikus nervu satraucošs laiks zirgu īpašniekiem. Ķeves komforta un miera nodrošināšana ir atslēga veiksmīgai dzemdību norisei.

Dzemdību posmi

Kad jūsu ķēve parāda dzemdību pazīmes, jūs varat sākt gaidīt zirgu mazuļa piedzimšanu. Dzemdību process ir sadalīts trīs posmos. Pirmajā posmā, kas ir visgarākais, ķēves ķermenis sagatavojas dzemdību laikam. Šis posms var ilgt dažas stundas vai dažas dienas. Otrais posms ir mazuļa dzemdība. Sākas kontrakcijas, un ķēve pārbīda ūdeni. Trešais posms ir placentas dzemdība. Šis posms var ilgt līdz pat vienai stundai.

Dzemdību posmi ir apkopoti zemāk redzamajā tabulā:

Posms Ilgums Apraksts
1 Mainās Sagatavošanās
2 15-30 min Mazuļa dzemdība
3 30-60 min Placenta dzemdība

Dzemdību posmu saprašana var palīdzēt jums paredzēt, ko gaidīt un kā reaģēt šajā svarīgajā laikā. Ja jūs pamanāt jebkādas grūtības vai traucējumus ķēves stāvoklī, nekavējoties sazinieties ar veterinārārstu. Lielākā daļa dzemdību norit bez problēmām, bet ir svarīgi būt sagatavotiem iespējamai ārkārtas situācijai.

Brīdinājuma zīmes

Lai gan darbs var atšķirties no zirga uz zirgu, ir daži brīdinājuma pazīmes, uz kurām jāpievērš uzmanība, lai norādītu, ka klaidiņa gatavojas dzemdēt. Tie ietver:

 • Dzemdību sašaurināšanās
 • Izdalījumi no vulvas
 • Nemierība un pastaigāšana
 • Mūža pietūkums
 • Biežas braucieni pie ūdens trauka

Ņemiet vērā šīs pazīmes un sazinieties ar veterinārārstu, ja jums šķiet, ka jūsu klaidiņa varētu būt tuva dzemdībām. Pārliecinieties, ka jums ir dzemdību komplekts pie rokas un būsiet gatavs sniegt palīdzību, ja tas būs nepieciešams.

Lai gan ir svarīgi būt sagatavotam, ir arī svarīgi atcerēties, ka klaidiņa zina, ko darīt, un to vajadzētu pēc iespējas vairāk atstāt vienu.

Pēcdzemdību aprūpe

Pēc zirga jaundzimušā dzemdībām jums būs jārūpējas par meri. Nodrošiniet, lai dzemdes saite tiktu nogriezta un placentai tiktu izstumts. Pārbaudiet meres temperatūru un, ja tā ir pārāk augsta, nodrošiniet dzesēšanas pasākumus. Vērojiet infekcijas pazīmes, piemēram, pietūkumu, sarkumu un strutainas izdalīšanās, un vajadzības gadījumā meklējiet veterināro palīdzību.

Nodrošiniet mērei pietiekamu ūdens daudzumu un uzturvielu bagātu barību. Sekojiet jaundzimušā zīdīšanas paradumiem un meklējiet pazīmes par kolostroza trūkumu.

Potenciālie sarežģījumi

Pēc vērošanas ķēve un mazulim pēc dzemdībām, ir svarīgi būt informētam par potenciālajām komplikācijām, kas var rasties grūtniecības laikā. Tās ietver:

 • Placētas aizture
 • Augļa nāve
 • Vēdera infekcija
 • Uterīna plīsums
 • Aborti

Komplikācijas var izraisīt dažādi faktori, tostarp dzemdes pārpildījums, slikta uzturs vai infekcija. Ātra dzemdība vai ilgstošas dzemdības arī var radīt problēmas.

Lai novērstu komplikācijas, ir svarīgi nodrošināt, ka ķēve ir vesela un labi aprūpēta visu grūtniecības laiku. Veterinārārsts jākonsultē jau pie pirmās komplikāciju pazīmes. Agrīna atklāšana un ārstēšana ir galvenais veiksmīgas grūtniecības nodrošināšanā.

Bieži uzdotie jautājumi

Cik ilgi parasti ilgst zirga grūtniecība?

Zirga grūtniecība parasti ilgst apmēram 11 mēnešus. Jūs varat sagaidīt, ka jūsuģimenedzis dzemdēs apmēram pēc 335 dienām no apaugļošanas brīža.

Kāda ir labākā metode, kā aizsargāt grūtniecības laikā esošo zirgu no parazītiem?

Labākais veids, kā aizsargāt grūtniecības laikā esošo zirgu no parazītiem, ir regulāri noņemt tārpus, izmantot lidojošo kukaiņu atbaidītājus un uzturēt zirgu tīrā, sausā vidē.

Kādas uzvedības veidus vajadzētu uzraudzīt zirga grūtniecības laikā?

Uzraugi zirga apetīti, enerģijas līmeni un kopējo noskaņojumu. Būtu uzmanīgs pret jebkādiem uzvedības vai attieksmes izmaiņām, piemēram, nemieru vai agresiju. Vēro pazīmes par diskomfortu vai izsīkumu. Uzmanies pret jebkādām slimības vai infekcijas pazīmēm.

Ko var darīt, lai piegādes process būtu vieglāks grūtniecības laikā esošai zirgam?

Jūs varat padarīt piegādes procesu vieglāku grūtniecības laikā esošajam zirgam, nodrošinot tam pietiekami daudz vietas, lai tas varētu brīvi pārvietoties un justies komfortabli. Nodrošiniet klusu un tīru vidi, un pārliecinieties, ka zirgam ir pietiekami daudz barības un šķidrumu. Rūpīgi uzraudziet to un, ja nepieciešams, meklējiet veterinārās palīdzības.

Kādas medicīniskas komplikācijas var rasties zirga grūtniecības laikā?

Grūtniecības laikā var rasties medicīniskas komplikācijas, piemēram, placentīts, priekšlaicīga dzemdība un distocija. Jums vajadzētu rūpīgi uzraudzīt savu zirgu, lai pamanītu jebkādas pazīmes par sāpēm.

Secinājums

Apsveicu ar jūsu grūtniecības zirgu!

Ar pareizu uzturu, aprūpi un uzraudzību jums vajadzētu veiksmīgi iznest grūtniecību un nodot dzemdības.

Atcerieties tikai vērot dzemdību pazīmes, kā arī potenciālās komplikācijas un būt gatavam ātri rīkoties, ja nepieciešams.

Ar pareizu sagatavošanos jūs būsiet gatavs sveikt savu jauno mazuli pasaulē!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on vk
Share on reddit
Share on tumblr
Share on whatsapp