Tā kā tiek uzskatīts, ka izjādes ar zirgiem ir “individuāls” sporta veids, neskatoties uz to, ka aktivitātē ir iesaistīti divi cilvēki, tas ir patiesi unikāls (zirgs un jātnieks). Saskaņā ar pētījuma rezultātiem tas arī padara to atšķirīgu, ņemot vērā veidu, kādā tas tiek instruēts un praktizēts.
Jāšana ar zirgu vai zirgiem
Tā kā tiek uzskatīts, ka izjādes ar zirgiem ir “individuāls” sporta veids, neskatoties uz to, ka aktivitātē ir iesaistīti divi cilvēki, tas ir patiesi unikāls (zirgs un jātnieks). Šī iemesla dēļ tai ir arī sava unikālā pieeja apmācībai un apmācībai, kas to atšķir no citiem sporta veidiem. Tā rezultātā, pēc viena pētnieka, kurš koncentrējas uz ekvitāciju, perspektīvas, zirglietas zinātniskajā pētniecībā būtu jāliek lielāks uzsvars uz instruktora ietekmi.
Izglītības speciālists Kristīne Hola, PhD, kas strādā sadarbībā ar Tiešsaistes zirgu koledžu Kaboltūrā, Austrālijā, paziņoja, ka “mūsu pētījumi norāda uz nepieciešamību izstrādāt pedagoģiskas teorijas, kuras var mainīt, lai iekļautu unikālās un īpašās pedagoģijas variācijas, kas rodas. jāšanas sporta mācīšanā” un ka “mūsu pētījumi norāda uz nepieciešamību izstrādāt pedagoģiskas teorijas, kuras var modificēt, lai iekļautu unikālās un īpašās pedagoģijas variācijas, kas rodas jāšanas sporta mācīšanā.” “Mūsu pētījumi atklāj nepieciešamību izstrādāt pedagoģiskās teorijas, kuras var mainīt, lai atspoguļotu unikālās un atšķirīgās pedagoģijas variācijas, kas rodas klasē, apmācot skolēnus jāšanas sportā.” Hola uzstājās ar runu par tēmu, ko viņa pētīja Starptautiskās Equitation Science biedrības ikgadējā sanāksmē, kas notika Vagavagā, Austrālijā, no 2017. gada 22. līdz 26. novembrim.
Pētījuma nolūkos Hola piedalījās kopumā 26 dažādās koučinga sesijās un veica 8 intervijas ar dažādiem treneriem. Viņas pētījumi parādīja, ka jāšanas sportā izmantotā pedagoģija vairākos nozīmīgos veidos būtiski atšķiras no pedagoģijas, kas tiek izmantota citos sporta veidos. Saskaņā ar viņas pētījumu, trīs nozīmīgākās atšķirības ir šādas:
Izglītība ir ļoti svarīga ne tikai jātniekiem, bet arī zirgiem.
Izglītība sporta ietvaros tiek uzskatīta par absolūtu nepieciešamību, un tas attiecas gan uz jātniekiem, gan uz zirgiem.
Zirgi ietekmē veidu, kā tiek interpretēti lēmumi par izglītību; un
Kad skolotāji maina stundu, viņi to dara kā reakciju ne tikai uz skolēna, bet arī uz zirga uzvedību.
“Šo atšķirību identificēšana apstiprina, ka zirgs patiešām veicina jāšanas treneru mācības, kas noved pie jāšanas sporta pedagoģijas kā unikāla un specializēta sporta pedagoģijas varianta relācijas pozicionēšanas,” sacīja Hols. “Zirgs dod ieguldījumu jāšanas sporta treneru mācībā, kas noved pie jāšanas sporta pedagoģijas kā unikāla un specializēta sporta veida relācijas pozicionēšanas “Zirgs patiešām veicina jāšanas treneru izglītošanās veidu, kas noved pie jāšanas sporta pedagoģijas relācijas pozicionēšanas. jāšanas sporta pedagoģija kā atsevišķa un specializēta sporta pedagoģijas versija.”
Instrukcija jāšanas ekvitācijā
Tā rezultātā viņa iesaka pētniekiem sadarboties ar nozari, kas ir atbildīga par līdzsvara mācīšanu, lai izstrādātu “jaunus konceptuālus modeļus, kas atzīst trenera, studenta un dzīvnieka sadarbības funkciju jāšanas sportā”.
Saskaņā ar Halles apgalvojumiem tādā pašā garā viņas atklājumi uzsver nepieciešamību integrēt trenerus kā faktoru pētījumos, kas attiecas uz izklaidēšanas zinātni. [Nepieciešama atsauce] [Nepieciešama papildu atsauce] Viņa norādīja: “Raugoties no metodoloģiskā viedokļa, šis pētījums norāda uz trenera potenciāli sarežģītību izraisošās pedagoģiskās lomas iekļaušanu turpmākajos studentu un zirgu (jāšanas sporta) pētījumos.” (Šis pētījums norāda uz trenera potenciāli sarežģītību izraisošās pedagoģiskās lomas iekļaušanu nākotnes studentu un zirgu pētījumos.) Šī pētījuma rezultāti apstiprina domu, ka būtu lietderīgi turpmākajos studentu un zirgu pētījumos izmantot. ņem vērā instruktora potenciāli sarežģīto mācību funkciju.
Pēc Hallas teiktā, viņa ļoti cer, ka viņas pētījumi motivēs citus novērtēt esošos ieguvumus un trūkumus jebkādā saiknē, kas pastāv starp izjādes zinātni un jāšanas sporta pedagoģiju. Viņasprāt, tas ir kaut kas, ko varētu paveikt, novērtējot visu esošo saikņu priekšrocības un trūkumus. Un, bruņoti ar šo informāciju, abu uzņēmumu darbiniekiem ir potenciāls virzīties uz priekšu, sadarbojoties, kas noved pie nākotnes taisnīguma.