Kāds ir zirga uzturēšanas izmaksas? Eksperts atbild.

Vai jūs domājat iegādāties zirgu?

Pirms jūs ņemat šo lēcienu, ir svarīgi ņemt vērā zirga uzturēšanas izmaksas.

Sākot no barības un siena līdz treniņiem un vingrinājumiem, mēs jautājām ekspertam, lai izskaidrotu izmaksas jums.

Gatavojieties sadalīties un uzzināt zirga īpašniecības izmaksas!

Barība un siena

Katru mēnesi jums būs jāņem vērā barības un siena izmaksas jūsu zirgam. Barības un siena veids, ko jūs izvēlaties, būs atkarīgs no jūsu zirga izmēra, šķirnes un tā individuālajām uztura vajadzībām.

Parasti zirgam jūs varat sagaidīt tērēt apmēram 50 līdz 90 dolārus mēnesī tikai par barību un sienu. Ja jums ir liels zirgs vai vairāki zirgi, jums var būt nepieciešams tērēt vairāk. Kvalitatīva siene un barība var izmaksāt vairāk, bet tas ir tā vērts ieguldījums jūsu zirga veselībai.

Jums var būt arī jāņem vērā uztura bagātinātāju izmaksas, piemēram, vitamīnus un minerālvielas, lai nodrošinātu, ka jūsu zirgs saņem visus nepieciešamos uzturvielas. Neaizmirstiet konsultēties ar veterinārārstu, lai noteiktu jūsu zirga konkrētās vajadzības.

Veterinārā aprūpe

Jums būs jāņem vērā veterinārās aprūpes izmaksas jūsu zirgam, jo tās ir būtiskas viņu veselībai un labklājībai. Regulāras pārbaudes, vakcinācijas un prettārpu ārstēšana ir būtiskas, un jums jāgaida, ka par šīm pakalpojumu izmaksām jāmaksā gadā. Jums var būt nepieciešams iekļaut arī steidzamas aprūpes izmaksas, ja rodas negaidītas problēmas.

Šeit ir ātra pārskats par to, ko jūs varat sagaidīt maksāt par:

 • Regulāras pārbaudes: 50 – 150 dolārus
 • Vakcinācijas: 50 – 100 dolārus
 • Prettārpu ārstēšana: 50 – 100 dolārus
 • Steidzama aprūpe: 300 – 1 000+ dolārus

Piegāde un ekipējums

Runājot par zirga īpašumtiesību iegūšanu, ir divas būtiskas izmaksas, kas jāņem vērā: barības izmaksas un stabu maksa. Jums būs jānodrošina savam zirgam atbilstoša barība un nepieciešamie piederumi, un jāpārliecinās, ka ir līdzekļi, lai segtu uzturēšanas un stabu izmaksas.

Visas šīs izmaksas var pieaugt, tāpēc svarīgi ir plānot iepriekš.

Barības izmaksas

Runājot par barības izmaksām, ir svarīgi ņemt vērā ne tikai pašas barības izmaksas, bet arī piederumu un aprīkojuma izmaksas.

Lai saglabātu savu zirgu veselīgu un laimīgu, jums būs jāiegādājas:

 • Barības spainis
 • Siena tīkls
 • Siena statīvs

Šīs lietas jāiekļauj kopējā budžetā, aprēķinot zirga uzturēšanas izmaksas. Jums arī jāpieskaita kopytās kopšanas, uztura bagātinātāju un citu nepieciešamo priekšmetu izmaksas.

Pārliecinieties, ka apskatāt dažādus piedāvājumus šo lietu labākai cenas atrašanai un sekojiet izpārdošanām. Turklāt pētiet labāko barību jūsu zirgam, lai nodrošinātu nepieciešamo uzturu.

Ar pareizu plānošanu jūs varat uzturēt zirga barošanas izmaksas pārvaldāmas.

Stabili maksas

Papildus barošanas izmaksām, citi izdevumi, ko jāiekļauj jūsu budžetā, ja turat zirgu, ir stabilu maksa, kas var ietvert aprīkojuma un apģērba izmaksas. Šāds aprīkojums var ietvert sukas, kopytu izraujamās strēmeles, barošanas spainīšus un jebkādas papildu lietas, kas vajadzīgas zirga kopšanai.

Turklāt, aprīkojumam, piemēram, jostām, sedliem, pavēlniecības pavadiņiem un segām, var būt diezgan dārga cena. Kad zirgs palielinās izmērā, aprīkojuma cena var kļūt dārgāka. Tāpēc ir svarīgi ņemt vērā šo materiālu izmaksas, veidojot budžetu zirgam.

Lielākā daļa stabu piedāvā daļu no šiem materiāliem, bet jums var būt jānopērk tos, ja tie nav pieejami. Pārliecinieties, vai jautājiet stabu vadītājam, kāds aprīkojums un apģērbs jums ir nepieciešams, lai rūpētos par jūsu zirgu.

Būvēšana un izmitināšana

Parasti jums būs jāmaksā ikmēneša maksa par jūsu zirga izmitināšanu un pārlūkošanu. Šīs izmaksas būs atkarīgas no izmitināšanas veida un aprūpes kvalitātes, bet jums jāgaida jebkurā vietā no 100 līdz 1000 dolāri.

Šeit ir dažas lietas, kas var būt iekļautas izmitināšanas un pārlūkošanas izmaksās:

 • Piekļuve tīram, drošam un drošam saimniecības ēkai ar būru jūsu zirgam

 • Regulāras maltītes un uzkodas, kas pielāgotas jūsu zirga uzturvielu vajadzībām

 • Regulāra zirga kopšana, kopytēšana un vingrinājumi, lai uzturētu jūsu zirgu veselīgu un laimīgu

Apmācība un vingrināšanās

Kad esi nodrošinājis drošu un aizsargājošu saimniecību savam zirgam, tev būs jāiekļauj apmācības un treniņu izmaksas. Tas ietver profesionāla trenera izmaksas, jāšanas nodarbības un jebkādas nepieciešamās aprīkojuma izmaksas.

Izmaksu faktors Izmaksas (USD)
Profesionāls treneris $50-$150/st
Jāšanas nodarbības $50-$125/st
Sēdeklis un aksesuāri $200-$1000
Kopšanas aprīkojums $50-$200
Jāšanas apģērbs $20-$200

Šīs izmaksas var ātri uzkrāties, tāpēc pārliecinies, ka veic pētījumus un meklē labākās piedāvājumus. Turklāt, neaizmirsti iekļaut barības, siena un piedevu izmaksas savā budžetā. Visbeidzot, ņem vērā regulāru veterināro un podologa apmeklējumu izmaksas, lai nodrošinātu, ka tavs zirgs paliek vesels.

Dažādi izdevumi

Izņemot apmācību un aprīkojumu, ir jāņem vērā arī citi izdevumi, ja Jums ir zirgs. Šie izdevumi ietver:

 • Veterinārās vizītes: Ikgadējie pārbaudījumi, vakcinācijas un ārkārtas vizītes var uzkrāties.
 • Podologa vizītes: Jums būs nepieciešams podologs, lai sagrieztu un uzvilktu apavus Jūsu zirgam.
 • Barība: Augstas kvalitātes barība un siens var būt dārgi, bet tas ir būtiski Jūsu zirga veselībai.

Pārliecinieties, ka iekļaujat šos izdevumus budžetā, plānojot Jūsu zirgam. Ņemiet vērā arī neparedzētus izdevumus un izveidojiet īpašu rezerves fondu. Pētījumi un labāko piedāvājumu meklēšana palīdzēs Jums ilgtermiņā ietaupīt naudu.

Bieži uzdotie jautājumi

Cik ilgi ir nepieciešams rūpēties par zirgu?

Par zirgu rūpēšanos ir nepieciešama būtiska laika ieguldījuma. Jums regulāri jākopj, jābaro un jātrenē tos, kā arī jāseko viņu veselībai un labklājībai. Jums arī jāparedz laiks veterinārārsta apmeklējumiem un atpūtas braucieniem.

Kura ir labākā zirgu šķirne, ko iegādāties iesācējam?

Sākumājāmām personām laba zirgu šķirne iegādei ir Haflingers vai Amerikāņu Ceturtdaļas Zirgs. Abi ir maigi, viegli apstrādājami un ar labu temperamentu.

Vai zirgi ir dārgi apdrošināmi?

Jā, zirgi ir dārgi apdrošināmi. Prēmijas atšķiras atkarībā no šķirnes, vecuma un zirga izmantošanas veida. Pārliecinieties, ka meklējat vislabāko segumu, kas atbilst jūsu vajadzībām.

Kā es zinu, vai zirgs ir vesels?

Jūs varat pārbaudīt zirga veselību, izmeklējot to, lai atrastu slimības pazīmes, mērot temperatūru un meklējot sāpju vai diskomforta pazīmes. Lai nodrošinātu, ka tas ir vesels un labsajūtīgs, konsultējieties ar veterinārārstu.

Kāda ir labākā veids, kā pārvadāt zirgu?

Labākais veids, kā pārvadāt zirgu, ir izmantot pie viņiem speciāli izstrādātu piekabi. Pārliecinieties, ka tā ir labi vēdināta un tam ir pietiekami daudz vietas, lai viņi varētu brīvi pārvietoties. Izmantojiet biezas siksnas, lai tos nostiprinātu, un pārbaudiet, vai nav pazīmju par viņu stāvokļa pasliktināšanos ceļojuma laikā.

Secinājums

Zirga audzēšana ir liela atbildība un prasa daudz izdevumu.

Sākot no barības un siena līdz veterinārā aprūpei, piederumiem un aprīkojumam, mājvietas izdevumiem, apmācībai un fiziskajai slodzei, kā arī citiem izdevumiem, jums būs jābūt gataviem ieguldīt daudz laika un naudas savā zirgā.

Izpētiet visu rūpīgi un pārliecinieties, ka esat gatavs pirms uzņematies šo saistību!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on vk
Share on reddit
Share on tumblr
Share on whatsapp