Apgūstiet jāšanas pamatus, lai sniegtu sev priekšrocības.
Ja jūs nekad iepriekš neesat bijis zirga mugurā, varat atklāt, ka esat pārāk tālu noliecies vienā vai otrā virzienā. Tas ir normāli. Jūs vai nu trīc no bailēm (“Tas dzīvnieks ir MILZĪGS!”), vai arī esat pārliecināts, ka jums nebūs problēmu pārvarēt izaicinājumu (“Tallyho, Silver!”). Galu galā, vai zirgs nav tas, kurš dara visu smago darbu?
Jāšana ir sports, kas nozīmē, ka tas prasa diezgan lielu fizisko piepūli, un to var baudīt cilvēki ar dažādu zināšanu līmeni. Tā ir tikai viena no daudzajām lieliskajām īpašībām, kas tai piemīt! Izpētot šos pamatprincipus, šī eseja atvieglo iesācējiem, lai droši sāktu braukt (un palīdzētu viņiem turpināt braukt).
Padomi par drošu izjādi
Mēs vēlamies, lai jūs, veicot sākotnējos braucienus, būtu pēc iespējas bez stresa, taču ir daži drošības norādījumi, kas jums vienmēr jāievēro.
zirgu izjādes ķiveres
Nekad, nekad nebrauciet ar velosipēdu bez ķiveres. Vienkārši sakot, atlīdzība neattaisno risku. Horse Rookie komandas dalībnieki ir pilnīgi vienisprātis, ka zirgi ir viena no lielākajām lietām pasaulē; tomēr, papildus tam, ka zirgi ir gari un smagi, viņiem ir dabiska nepatika pret tādām lietām kā plastmasas maisiņi.
Pirms montāžas pārbaudiet, vai valkājat jāšanas ķiveri, kas pareizi pieguļ, un atcerieties, ka tas ir neapspriežams drošības pasākums. Pārliecinieties, vai jūsējais jums ir pareizi piemērots, lai tas varētu jūs pasargāt gadījumā, ja jums nāktos negaidīti nokāpt. Jums arī jāapzinās, cik bieži jāmaina jāšanas ķivere.
Saglabājiet savu uzmanību: braukšana ir ļoti jautra, un, tikko sāciet braukt, ir viegli aizrauties. Jūs mijiedarbojaties ar īstu, elpojošu dzīvnieku, kurš var uzvesties negaidīti. Iegūstot pieredzi, jūs labāk sapratīsit “zirgu komunikāciju”, bet tikmēr jums vajadzētu turēt acis vaļā un būt informētam par savu zirgu, citiem zirgiem šajā apkaimē un apkārtni. Tavi kāju pirksti, papildus tavam lepnumam, tev par to pateiks paldies.
Aizsargājiet savas kājas: kad mēs runājam par pirkstiem, jums noteikti jāvalkā zābaki. Pirmo reizi uz zirga nav nepieciešams iegādāties jaunus, taču, ja plānojat turpināt jāšanu pēc tam, jūs vēlēsities veikt ieguldījumu kādā no 11 zābakiem, kurus iesakām jāšanas nodarbībām.
Ikvienam, sākot no iesācējiem līdz pieredzējušiem veterāniem, drošība ir pirmajā vietā. Lai iegūtu papildinformāciju, skatiet mūsu ierakstu par drošības aprīkojumu izjādēm, kas ir katra santīma vērts, un mūsu sarakstu ar 12 labākajiem ikdienas jāšanas zābakiem.
Var šķist, ka ir ļoti grūts uzdevums iemācīties jāt ar zirgu, un ir daudz dažādu aspektu, kas to var veiksmīgi paveikt. Jāšanas prasmes var sasniegt jebkura vecuma braucēji, sadalot katru komponentu mazākos, vieglāk pārvaldāmos soļos.
Norādījumi iesācējiem, kā uzvilkt zirgu
Fakts, ka zirgi var sasniegt tik lielus augstumus, nenoliedzami ir viena no viņu mīļākajām īpašībām. Viens no šausminošajiem zirgu aspektiem ir tas, ka viņi atkal ir tik ļoti gari. Ak! (Nemaz nesāciet mūs ar šiem sešiem dažādajiem garo zirgu veidiem…)
Kā tieši jūs gatavojaties sasniegt šo līmeni? Labas ziņas. Nepieciešama tikai neliela pieredze, lai apgūtu zirga uzkāpšanu:
- Palūdziet kādam turēt jūsu zirgu jūsu vietā, kad jūs uzkāpjat uz tā.
- Vienmēr noteikti pārbaudiet savu vidukļa izmēru! Mēģinot uzstādīt, sēdeklis var “ripot” prom no jums, ja tas nav pietiekami cieši nostiprināts.
- Novietojiet sevi zirga kreisajā pusē. (Tā kā ir raksturīgi strādāt ar zirgu no šīs puses, dzīvnieks pieradīs, ka ar viņu šādi apieties.)
- Kreisā roka ir jāizmanto, lai turētu grožu galus tieši seglu priekšā, bet jums tie jāatstāj vaļīgi. (Tā kā groži ir tas, ko jūs izmantojat, lai vadītu savu zirgu vēlamajā virzienā, jūs vēlaties, lai tie būtu pieejami.)
- Ievietojiet kreisās kājas zoli kāpšlī. Tā vietā, lai izspiestu kāju cauri kāpslim līdz pat papēžam, pārliecinieties, vai pēdas bumba atrodas uz tā.
- “Pakāpieties” stāvus stāvoklī, uzliekot savu svaru uz kreiso pēdu un paceļot ķermeni no zemes. (Kamēr jūs to darīsit, jūsu kreisā kāja karāsies tuvu labajai kājai.)
- Pārvietojiet labo kāju tā, lai tā virzītos uz augšu un pāri zirga pakaļgalam, taču uzmanieties, lai nejauši nepaspertu dzīvniekam pa ceļam.
- Centieties pēc iespējas labāk iekāpt seglos.
- Vai nu noregulējiet kāpšļu garumu līdz atbilstošam līmenim, vai arī lūdziet instruktoram to izdarīt jūsu vietā.
- Novietojiet labo kāju kāpšlī pretējā pusē. Tas ir svarīgi