Pētnieku mērķis ir uzlabot veterinārajās skolās mācīto zirgu labturību

Pētnieki nāca klajā ar konceptuālu pieeju, lai pēc iespējas uzlabotu veterinārajās izglītības programmās izmantoto zirgu apstākļus.

Ektācijas zinātnes iekļaušana veterinārārstu izglītībā un apmācībā ļaus vieglāk izprast zirgu uzvedību. Foto: Anne M. Eberhardt/The Horse

Zirgi, kas tiek nodarbināti veterinārajās mācību programmās, bieži tiek pakļauti atkārtotai apstrādei un ārstēšanai, ko veic studenti, kuriem ir bijusi ierobežota iepriekšējā pieredze ar zirgiem. Diemžēl tagad tas notiek biežāk nekā agrāk.

Jaunzēlandes iestāde, kas pazīstama kā Massey University

Statistika liecina, ka mazākam veterinārijas studentu skaitam nekā iepriekš ir bijusi saskarsme ar zirgiem pirms studiju programmu apmeklēšanas, liecina pētnieku komanda no Masija universitātes Jaunzēlandē. Komanda norādīja, ka tas var negatīvi ietekmēt to zirgu labklājību, no kuriem skolēni mācās, kā arī palielināt iespēju gūt savainojumus pašiem skolēniem.

 

Kā tiešs rezultāts, pētnieki nesen veica analīzi par grūtībām, kas saistītas ar darbu ar zirgiem veterinārās izglītības programmās, kā arī par iespējamām sekām gan uz cilvēku, gan zirgu labklājību. Viņi arī ir iesnieguši izskatīšanai uzlabojumu modeli.

 

Saskaņā ar Massey Universitātes Veterināro, dzīvnieku un biomedicīnas zinātņu institūta zirgu zinātņu pēcdoktorantūras doktorantūras doktores, MSc Gabriellas Gronkvistas teikto veterināro programmu administratoriem ir jāapzinās, “ka lielākā daļa studentu tagad ir no pilsētvides un ka pastāv formāli jāiemāca tās, kas iepriekš tika uzskatītas par iepriekšējām zināšanām par apiešanos ar dzīvniekiem.” Tas ir tāpēc, ka “lielākā daļa studentu tagad ir no pilsētvides” un “ir nepieciešams oficiāli mācīt to, kas bija

 

Viņa turpināja teikt, ka ilgtermiņā grupas mērķis ir “atrast kritērijus, kurus mēs varam novērtēt, piemēram, cik reizes jūs varat atkārtot procesu, ņemot vērā, ka dažādām darbībām vai procedūrām ir atšķirīga labklājības izmaksu pakāpe. zirgs.” Izmantojot šos rādītājus, var izveidot zirgu lietošanas vadlīnijas, lai palīdzētu vadīt zirgus un zirgu rotāciju, izmantojot dažādas apmācības aktivitātes, lai palielinātu labklājību.

Konceptuālais modelis

Pētījuma ietvaros grupa izvirzīja ideju par konceptuālu modeli, kas uzlabotu zirgu labturības mācīšanu. Gronkvists un viņa kolēģi ierosināja, ka veterinārijas studenti ļoti agrīnā izglītības posmā, pirms viņiem ir pieredze zirgu apmācībā, saņem fundamentālus norādījumus par zirgu mācīšanās teoriju un etoloģiju (dzīvnieku uzvedības izpēti). Viņiem jāatceras zirgu sociālās vajadzības un jāatzīst, ka pazīstama zirga turēšana blakus konsultācijas laikā var samazināt pacienta bojājumu risku, kā arī stresu. Tas ir īpaši svarīgi.

 

“Koncentrēšanās uz to būtu fantastisks sākuma solis un nodrošinātu vislielāko ievērojamo dzīvnieku labturības pieaugumu attiecībā pret nepieciešamo laiku un naudu,” viņa piebilda. “Šī būtu vienīgā vissvarīgākā lieta, ko varētu darīt, lai uzlabotu dzīvnieku nožēlojamo stāvokli.”

 

Tikmēr Gronkvists ierosināja, ka studenti var iemācīties izprast zirgu komunikācijas pazīmes un mācīšanās uzvedību, izmantojot datoru simulatorus. Tomēr šobrīd šāda zirgiem paredzēta programmatūra nav pieejama.

Papildu simulatori un mācību manekeni

Pēc viņas teiktā, skolēni var praktizēt savas prasmes, izmantojot citus simulatorus un manekenus, piemēram, Breeding Bonnie, jūga vēnu punkcijas simulatoru un locītavu injekcijas simulatoru, neapdraudot zirgu kopšanas apmācību. Taču, kad skolēni būs apguvuši savas prasmes uz simulatoriem, viņiem būs jāvingrinās sava hendlinga taktika uz īstiem zirgiem. Tas ir tāpēc, ka stratēģijas, ko viņi izmanto, lai kontrolētu faktiskos zirgus, būs ārkārtīgi svarīgas.

 

Viņa norādīja, ka pētījumā piedāvātais modelis ir tikai sākums, lai labāk izprastu zirgu labturības vajadzības veterinārajās skolās. “Modelis, kas tika piedāvāts pētījumā”

 

Animals bija žurnāls, kurā tika ievietots pētnieciskais raksts ar nosaukumu “Zirgu izmantošanas izaicinājumi praktiskām mācību vajadzībām veterinārajās programmās”. Rakstā tika iekļauta specifika par konceptuālo modeli, kas tika ierosināts uzlabošanai.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on vk
Share on reddit
Share on tumblr
Share on whatsapp