Vai jūs varat jājauciet zirgu, esot stāvoklī?

Vai jūs zinājāt, ka aptuveni 35% no grūtniecēm Amerikas Savienotajās Valstīs ir piedalījušās zirgu jāšanā kādā brīdī grūtniecības laikā?

Lai arī doma par zirga jāšanu grūtniecības laikā varētu šķist pievilcīga, ir svarīgi ņemt vērā potenciālos riskus gan jums, gan jūsu bērnam.

Saprašana, kā zirga jāšana ietekmē grūtniecību, ir būtiska, un informētu lēmumu pieņemšana attiecībā uz šo aktivitāti ir galvenais, lai nodrošinātu jūsu un jūsu mazulīša drošību un labklājību.

Grūtniecības laikā braukšanas iespējamie riski

Braukšana ar zirgiem grūtniecības laikā var ievērojami palielināt traumu risku gan jums, gan jūsu augošajam bērnam. Zirgu fiziskā aktivitāte un neprognozējamā dabā var radīt nopietnas briesmas grūtniecības laikā.

Pat ja esat pieredzējis braucējs, grūtniecības laikā hormonālās un fiziskās izmaiņas var ietekmēt jūsu līdzsvaru un koordināciju, padarot grūtāku efektīvi kontrolēt zirgu. Gadījumā, ja notiek kritiens vai pēkšņa kustība no zirga, traumu risks vēderā palielinās, potenciāli rada sarežģījumus gan jums, gan jūsu nenoteiktajam bērnam.

Papildus braukšanas laikā notiekošajiem triecieniem var izraisīt locītavu grīdas muskuļu spriedzi, kuri jau ir pakļauti spiedienam no bērna svara. Ir svarīgi prioritizēt jūsu un jūsu bērna drošību un labklājību šajā delikātajā laikā, tāpēc ir ieteicams izvairīties no braukšanas ar zirgiem grūtniecības laikā, lai minimizētu traumu risku.

Prieka izjūtas no braukšanas grūtniecības laikā

Braucot ar zirgiem grūtniecības laikā, jūs varat izjust veselības labumus, kas var pozitīvi ietekmēt jūsu grūtniecību. Tomēr ir svarīgi būt informētam par iespējamajiem riskiem un veikt nepieciešamos drošības pasākumus, lai nodrošinātu drošu braukšanas pieredzi gan jums, gan jūsu mazulim.

Atcerieties ņemt vērā gan priekšrocības, gan potenciālos trūkumus, pirms izlemjat braukt grūtniecības laikā.

Veselības priekšrocības grūtniecībai

Grūtniecības laikā jānodarbojas ar zirgu braukšanu, jo tas var dot daudzus veselības labumus gan jums, gan jūsu mazulim. Ir svarīgi ņemt vērā pozitīvo ietekmi, ko šī aktivitāte var atstāt uz jūsu kopējo labsajūtu šajā svarīgajā laikā.

Šeit ir četras iemeslu, kāpēc braukšana grūtniecības laikā var būt noderīga:

 1. Uzlabota sirds un asinsvadu veselība: Braukšana var palīdzēt uzturēt veselīgu sirdsdarbības ātrumu un asinsriti, nodrošinot labumu gan jums, gan jūsu mazulim.

 2. Stresa samazināšana: Laiks, ko pavadiet ar zirgiem dabā, var samazināt stresa līmeni un veicināt relaksāciju, radot pozitīvu vidi jūsu grūtniecības laikā.

 3. Centra muskuļu stiprums: Braukšana prasa centrālo stabilitāti, kas var palīdzēt atbalstīt jūsu mainīgo ķermeni un pozu, kad grūtniecība attīstās.

 4. Endorfīnu izdalīšanās palielināšana: Fiziskā aktivitāte, kas saistīta ar braukšanu, var stimulēt endorfīnu ražošanu, uzlabojot jūsu noskaņojumu un kopējo garīgo labsajūtu.

Riska, ko ņemt vērā

Grūtniecības laikā ir svarīgi būt informētam par iespējamiem riskiem, kas saistīti ar zirgu jāšanu, lai nodrošinātu gan jūsu, gan jūsu bērna drošību. Šeit ir daži riski, ko ņemt vērā:

Risks Apraksts
Kritiena risks Līdzsvara un smaguma centra izmaiņu dēļ pastiprinās risks nokrist no zirga.
Ietekme uz iegurņa zonu Jāšana var izdarīt spiedienu uz iegurņa reģionu, iespējams, izraisa diskomfortu vai sarežģījumus.
Pēkšņas notikums Zirga pēkšņās kustības var izbiedēt jūs, kas var novest pie iespējamiem negadījumiem vai traumām.
Nepiedzimšanas risks Sitieni un trīsējumi braucot var palielināt nepiedzimšanas risku.
Spiediens uz locītavām Braukšanas atkārtotas kustības var pārslodzi jūsu locītavām, īpaši gurnos un jostas daļā.

Drošības pasākumi, kas ir jāievēro

Lai nodrošinātu gan jūsu, gan jūsu bērna drošību grūtniecības laikā, braucot ar zirgiem, ir ļoti svarīgi ievērot konkrētus drošības pasākumus. Šeit ir četri būtiski drošības pasākumi, kas jāņem vērā:

 1. Nēsājiet sertificētu drošības ķiveri: Aizsargājiet savu galvu gadījumā, ja notiek kritiens.

 2. Brauciet ar labi apmācītu un mierīgu zirgu: Izvēlieties stabīgu zirgu, lai minimizētu riskus.

 3. Izvairieties no pārgājieniem vai augsta ietekmes aktivitātēm: Izvēlieties maigas braucienus, lai samazinātu negadījumu iespējamību.

 4. Informējiet savu veselības aprūpes speciālistu: Pārliecinieties, ka viņi ir informēti par jūsu braukšanas aktivitātēm, lai nodrošinātu saskaņotību ar jūsu grūtniecības veselību.

Drošības pasākumi grūtniecēm braucot ar transportlīdzekli

Braucot ar zirgiem grūtniecības laikā, atcerieties koncentrēties uz savu braukšanas pozu, lai nodrošinātu komfortu un drošību.

Izvēlieties piemērotas zirgu šķirnes, kas pazīstamas ar mierīgu raksturu un gludām gaitām.

Veiciet nepieciešamos pielāgojumus savam braukšanas aprīkojumam, lai pielāgotu savu mainīgo ķermeni un nodrošinātu atbilstošu atbalstu.

Braukšanas poza padomi

Lai nodrošinātu optimālu drošību un komfortu braucot ar zirgu grūtniecības laikā, visu laiku uzturiet līdzsvarotu un taisnu ķermeņa pozu. Lai nodrošinātu patīkamu braukšanas pieredzi un samazinātu negadījumu risku, ievērojiet šos būtiskos braukšanas pozu padomus:

 1. Aktivizējiet savu centrālo muskuļu grupu: Uzturiet viegli saspringtus vēdera muskuļus, lai atbalstītu muguru un nodrošinātu stabilitāti.
 2. Atslābiniet plecus: Izvairieties no saspringšanas; ļaujiet pleciem atslābināties, lai novērstu stīvumu un diskomfortu.
 3. Saglabājiet taisnu muguru: Sēdiet augstu zirgā ar taisnu muguru, lai vienmērīgi sadalītu svaru.
 4. Salieciet ceļus: Uzturiet vieglu loci ceļos, lai absorbētu zirga kustības un novērstu slodzi uz locītavām.

Piemērotas zirgu šķirnes

Uzturiet līdzsvarotu un taisnu pozu, ko jūs esat apguvuši braucot ar zirgiem, būdama stāvoklī, lai nodrošinātu saderību ar piemērotajām zirgu šķirnēm un prioritizētu drošības pasākumus grūtniecēm braucējām. Izvēloties zirgu šķirni, ar kuru braukt grūtniecības laikā, izvēlieties šķirnes, kas pazīstamas ar mierīgu temperamentu, gludām kustībām un stabilo raksturu. Šeit ir tabula, kurā redzamas dažas piemērotas zirgu šķirnes grūtniecēm, kas brauc ar zirgiem:

Zirga šķirne Temperaments
Ceturtais Zirgs Mierīgs un uzticams
Īru Tirdzniecība Mierīgs un stabils
Haflingeris Drošs un maigs
Morgans Inteligents un mierīgs
Percheron Mierīgie milži

Braukšanas apģērbu regulēšana

Lai nodrošinātu Jūsu drošību braucot ar zirgu grūtniecības laikā, veiciet nepieciešamos pielāgojumus Jūsu braukšanas apģērbam papildu aizsardzībai. Šeit ir daži svarīgi pielāgojumi, ko Jums vajadzētu apsvērt:

 1. Nēsājiet sertificētu braukšanas ķiveri: Aizsargājiet savu galvu gadījumā, ja notiek krišanās.

 2. Izmantojiet drošības vesti: Nodrošiniet papildu atbalstu mugurai un korpusam.

 3. Regulējiet strēles ērtai garumā: Nodrošiniet pareizu kāju pozicionēšanu un samaziniet slodzi.

 4. Izvēlieties ērtas braukšanas zābakas: Izvēlieties apavus ar labu kājstiprinājumu, lai novērstu diskomfortu.

Ietekme uz grūtniecību no zirgu braukšanas

Braukšana ar zirgiem grūtniecības laikā var radīt riskus gan mātei, gan attīstošajam auglim, ietekmējot viņu labklājību. Triecieni braucot var potenciāli izraisīt krišanos, palielinot vēdera traumu un spontānā aborta risku. Turklāt, fiziskais piepūle, kas nepieciešama braukšanai ar zirgiem, var saspringt ķermeni un rast neērtības, īpaši kad grūtniecība attīstās.

Hormonālas izmaiņas grūtniecības laikā arī var ietekmēt saites un locītavas, padarot māti uzņēmīgāku pret traumām, ja nelaime notiktu, braucot ar zirgu. Turklāt, būtība tiešā saskarē ar dažādiem baktēriju veidiem, kas bieži sastopami saimniecībās vai stabulīšos, var radīt risku grūtniecībai. Ir būtiski prioritizēt gan jūsu, gan jūsu bērna drošību un veselību šajā delikātajā laikā.

Konsultācija ar veselības aprūpes speciālistu par potenciālajiem riskiem, braucot ar zirgu grūtniecības laikā, var palīdzēt jums pieņemt informētu lēmumu par to, vai turpināt braukšanu vai izpētīt drošākas alternatīvas fiziskajai aktivitātei grūtniecības laikā.

Zīmes, lai pārtrauktu braukšanu grūtniecības laikā

Ja grūtniecības laikā jūtat kādu no šīm pazīmēm, ir svarīgi apsvērt zirgu braukšanas pārtraukšanu gan jūsu, gan jūsu bērna drošībai.

 1. 1. Reibonis vai galvassāpes
  Ja jūtat reiboņa sajūtu vai galvassāpes braucot, tas var būt bīstami, jo palielina kritiena un traumu risku.

 2. 2. Elpas trūkums
  Ja jūs grūtāsiet elpot vai jutīsiet elpas trūkumu pat nelielā fiziskā piepūlē, ir laiks izkāpt no zirga.

 3. 3. Vēdera sāpes vai krampji
  Jebkuras vēdera sāpes vai krampji braucot var būt pazīme par pamata problēmām, kas prasa nekavējoties uzmanību.

 4. 4. Dzimumorgānu asiņošana
  Dzimumorgānu asiņošana grūtniecības laikā nav normāla un ir brīdinājuma zīme apstāties ar braukšanu un nekavējoties meklēt medicīnisko palīdzību.

Būt informētam par šīm pazīmēm un prioritizēt savu veselību un bērna labklājību ir ļoti svarīgi. Nekavējieties klausīt savu ķermeni un ņemiet pārtraukumu no zirgu braukšanas, ja pamanāt kādas no šīm brīdinājuma pazīmēm.

Padomi drošai braukšanai ar grūtniecību

Uzturēt drošu un ērtu sēdus pozīciju kļūst par prioritāti, jo grūtniecība attīstās, nodrošinot gan jūsu labklājību, gan jūsu bērna labklājību. Šeit ir daži padomi, kā droši jābrauc ar grūtniecību:

Padoms Apraksts
Klausieties savu ķermeni Pievērsiet uzmanību jebkurai diskomforta vai noguruma pazīmei; ir labi ņemt pārtraukumus.
Izvēlieties pareizo zirgu Izvēlieties labi apmācītu, mierīgu zirgu, kas atbilst jūsu braukšanas pieredzei.
Lietojiet aizsargapģērbu Vienmēr nēsājiet ķivere un apsveriet drošības vesti papildu aizsardzībai.
Izvairieties no riskantām situācijām Izvairieties no pārlēcieniem, ātras braukšanas vai neprognozējamām vides.

Konsultācija ar veselības aprūpes sniedzēju

Grūtniecības laikā un apsverot zirgu braukšanu, ir būtiski konsultēties ar savu veselības aprūpes speciālistu, lai saņemtu personalizētus padomus un norādījumus. Jūsu veselības aprūpes speciālists zina jūsu medicīnisko vēsturi un var sniegt pielāgotus ieteikumus, lai nodrošinātu gan jūsu, gan jūsu bērna drošību. Šeit ir četras iemeslu, kāpēc konsultēšanās ar veselības aprūpes speciālistu ir būtiska:

 1. Drošība Pirmajā vietā: Jūsu veselības aprūpes speciālists var novērtēt jūsu individuālo veselības stāvokli un grūtniecības progresu, lai noteiktu, vai zirgu braukšana var rast kādas riska situācijas jums vai jūsu bērnam.

 2. Personalizēti Ieteikumi: Konsultējoties ar veselības aprūpes speciālistu, jūs varat saņemt konkrētus norādījumus par to, kā droši iesaistīties zirgu braukšanas aktivitātēs grūtniecības laikā.

 3. Iespējamo Komplikāciju Uzraudzība: Jūsu veselības aprūpes speciālists var palīdzēt uzraudzīt jebkādas iespējamas komplikācijas, kas var rasties, braucot ar zirgiem grūtniecības laikā, nodrošinot agrīnu atklāšanu un atbilstošu vadību.

 4. Sirdsmieru: Saņemot padomus no veselības aprūpes speciālista, jūs iegūsit sirdsmieru, zinot, ka jūs pieņemat informētus lēmumus par jūsu un jūsu bērna labklājību.

Bieži uzdotie jautājumi

Vai zirga braukšana grūtniecības laikā var ietekmēt bērna attīstību kādā veidā?

Jāzirgs, būdama stāvoklī, var potenciāli ietekmēt bērna attīstību, jo tas ir fizisks pārslodzes un kritienu risks. Konsultējieties ar savu veselības aprūpes speciālistu, lai saņemtu personalizētu padomu par drošām aktivitātēm grūtniecības laikā, nodrošinot bērna labklājību.

Vai ir kādi konkrēti vingrinājumi vai izstiepšanās, ko grūtniecēm jādara, lai sagatavotos jāšanai ar zirgu?

Lai sagatavotos zirgu braukšanai grūtniecības laikā, koncentrējieties uz kodola stiprināšanas vingrojumiem un maigām izstiepšanām. Prioritizējiet līdzsvara un stabilitātes treniņus, lai atbalstītu savu ķermeni braucienos. Konsultējieties ar savu veselības aprūpes speciālistu, lai iegūtu personalizētus ieteikumus un norādījumus.

Vai ir droši braukt dažādos gājienos, piemēram, trotojot vai kanterējot, būdama stāvoklī?

Braukšana dažādos gaitos, piemēram, taktējot vai ātrajā solī, grūtniecības laikā var būt riskanta sakarā ar triecienveida kustībām. Sazinieties ar ārstu, lai saņemtu personalizētus padomus. Drošība un labklājība ir galvenās prioritātes gan jums, gan jūsu mazulim.

Kā grūtniecēm riteņbraucējām nodrošināt, lai tās būtu pienācīgi atbalstītas un līdzsvarotas braucot?

Lai nodrošinātu pareizu atbalstu un līdzsvaru braucot, koncentrējieties uz labu ķermeņa nostāju, iesaistot vēdera muskuļus un izmantojot piemērotu braukšanas apģērbu. Palieciet uzmanīgi, lai droši brauktu grūtniecības laikā, ņemot vērā ķermeņa izmaiņas un ierobežojumus.

Vai ir kādas konkrētas sēdekļi vai aprīkojums, ko ieteicams lietot grūtniecēm braucot?

Braucot, esot stāvoklī, ņem vērā izmantot specializētas zirgu sedles, piemēram, dressūras sedli ar dziļu sēdekli, lai nodrošinātu papildu atbalstu. Meklē aprīkojumu, kas uzmanības centrā ir tavs komforts un drošība, nodrošinot gludāku un stabilāku braucienu.

Secinājums

Secinājumā, lai gan dažas grūtnieces izvēlas turpināt braukt ar zirgiem grūtniecības laikā, ir svarīgi ņemt vērā potenciālos riskus un labumus, ievērot drošības pasākumus un rūpīgi uzraudzīt jebkādas pazīmes, kas varētu liecināt par to, ka ir pienācis laiks pārtraukt.

Konsultēšanās ar savu veselības aprūpes sniedzēju ir būtiska, lai nodrošinātu gan jūsu, gan jūsu bērna labklājību, baudot jāšanu ar zirgiem.

Palieciet droši un baudiet braucienu!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on vk
Share on reddit
Share on tumblr
Share on whatsapp