Zirgu un attiecību remonts

Ja esat tāds pats kā es, jūs lasīsit šādu virsrakstu un iespiedīsities dziļāk kapucē, vienkārši palūkojoties pāri džempera aukliņām, lai redzētu dažas pirmās rindiņas. Ir grūti saskarties ar kļūdām attiecībās un sāpēm. Mūsu sakari ietekmē to, kā mēs ģērbjamies, kā rīkojamies un kā jūtamies pret sevi neatkarīgi no tā, vai mums tas patīk vai nē. Konflikts sasprindzina sasisto sirdi.

Atmiņas kavējas: tas, ko mēs vēlējāmies, ir noticis, ko mums vajadzēja teikt, kā mēs vēlējāmies, lai mūs uztver, kā mēs vēlētos, lai viņi mūs redzētu. Daudzi no mums instinktīvi baidās no konfliktiem un pārpratumiem. Bailes?

Mums ir kauns. Sāpes mūs biedē. Baidoties no zaudējuma.

Nepieciešams ciešs kontakts. Mīlestība, empātija un atpazīstamība rodas no tuvības. Kā mēs virzāmies uz priekšu no šausmīgām situācijām ar mīļajiem vai svešiniekiem? Kā mēs kļūstam neaizsargāti un bezbailīgi?

Mēs nevaram mīlēt bez bailēm, ja vien neesam mīlējuši caur tām.

Mēs risinām sarunas ar sevi un saviem mīļajiem, kad parādās sāpīgas atmiņas. Vai nu mēs uztversim atmiņu tādu, kāda tā ir, un izbaudīsim jaunu pieredzi, vai arī dzīvosim šausmās.

Pat tad, kad mēs izvēlamies jaunu pieredzi, mums ir jācīnās ar pagātnes kaitējumu. Atmiņas un svaigā pieredze rit paralēli, jautājot: “Kam jūs ticat?” 12 gados sāku braukt ar Čīli. Viņa bija jauka līča arābiete. Viņai bija skaista šķīvja seja un milzīgas brūnas acis. Es viņu mīlēju un nemainītu nodarbības pret citu zirgu.

Lietus nospieda mūsu Ziemeļsandjego sesijas iekštelpās, jo rudens mainījās uz ziemu. Lēcīgais zirgs tagad sagrābs katru klasi. Kad traktors nevāca sienu, lietus dauzīja arēnas griestus. Es nevarēju paredzēt, kad viņa nobijās, bet es uzzināju viņas izraisītājus.

Dažas dienas viņa labāk izturēja lietu. Citās dienās es nedzirdēju, kā traktors ieslēdzas, kamēr viņa jau auļoja. Es nevarēju paredzēt viņas spokus. Laika gaitā es iemācījos palikt seglos un palīdzēt viņai izkļūt. Es nevarēju viņu atturēt no biedēšanas. Neviens cits zirgs nebija tik lidojošs kā Čīle. Es joprojām ienīstu lietainas vietas.

Mazs zirgs, liela mācība

Es joprojām sasprindzinos, kad ātrpēdīgs zirgs trīc un sastingst zem manis Čīles dēļ. Kāpēc? Jo braukt ar 14 roku arābiem lietainās iekštelpu arēnās bija biedējoši un haotiski. Šodien es cīnos ar briesmoni skapī atmiņā līdzīgās situācijās.

Kā notiek sākotnējā paaugstināšana pēc kritiena? Kas izraisa atmiņas?

Atvēlot laiku starp incidentu un nākamo braucienu, traumatiskā atmiņa var palielināties.

Mēs atkārtojam incidentu savās smadzenēs, iespējams, cenšamies to novērst, bet mēs patiešām liekam prātam domāt, ka tas noticis simtiem reižu. Mūsu treneri mudina mūs atgriezties.

Zirgiem ir spēcīgas atmiņas un tie atspoguļo mūsu bailes. Zirgi baidās ievainot. Apvienojot zirga šausmu atmiņu ar mūsējo, tas var strauji saasināties. Bet zirgi ir arī relatīvi elastīgi. Viņi var pārvarēt spokus. Viņi var piedot un aizmirst mūsu kļūdas.

Viņi uzticas. Tāpat kā mēs, viņi alkst drošības. Viņu svara un smadzeņu dēļ viņu panikas lēkmes atšķiras no mūsējām. Tomēr bailes paliek. Atmiņa pastāv. Mēs varam pārvietoties pāri šīm atmiņām, pastiprinot jaunu pieredzi, nevis šausmu atmiņu.

 

Piedot pret aizmirstību ir vieglāk

Mēs nevaram nostiprināt jaunu pieredzi bez vecās atmiņas. Mums jāatgriežas seglos, lai atkal brauktu. Mums atkal jāatveras mīlestībai.

Kad mēs virzīsimies uz priekšu, mēs saskarsimies ar izraisītājiem. Atgādinot, ka nepatīkamais vai biedējošais incidents ir beidzies, un apzinoties, ka mūsu bailes parasti ir stiprākas par iespējamo ievainojumu, mēs varam izveidot veselīgākas attiecības.

Godīgums ir iespējams. Iespējama pieņemšana. Mēs varam palīdzēt Otram (zirgam vai mīļotajam) attīstīties un pilnveidoties. Attiecības ir labojamas. Pārbūvēt tiltus. Ar mūsu atbalstu un vadību zirgi var pārvarēt biedējošas situācijas. Atmiņa bieži vien ir mazāka par sākotnējo notikumu. Vai savienojums nav galvenais? Mēs veidojam zirga uzticību un centību.

 

Mēs to pārdzīvosim kopā.

 

Pagātni nevar mainīt. Sāpīgi vārdi ir neatgriezeniski. Braukšanas kļūdas ir neatgriezeniskas. Izbijies zirgs neaizmirsīs. Jūs varat izveidot jaunu telpu, apzināti un pastiprinot aprūpi, mīlestību un drošību. Sākumā mēs varam klibot, jo izvairāmies no neērtām atmiņām. Jūs varat pārvarēt bailes ar laiku un drosmi.

 

F.A.Q.

Kad zirgs savienojas?

Katrs jātnieku pāris ir unikāls. Daži zirgi un cilvēki ātri savienojas; citiem ir vajadzīgi gadi vai nekad. Uzticības veidošana prasa laiku.

Kur jūs glabājat savu zirgu? Vairāk laika ar zirgu nozīmē stiprāku saikni. Ja jūs redzat savu zirgu tikai vienu vai divas reizes nedēļā, tas var aizņemt vairākus gadus. Savienošanās var noritēt ātrāk, ja turat zirgu mājās un bieži mijiedarbojaties. Daži zirgi ir dabiski saistītāji.

 

  • Kad tavs zirgs ar tevi ir izveidojies?
  • Zirgu savienošana prasa laiku. Uzticība ir acīmredzama, ja:
  • Jūsu zirgs sveicina jūs ganībās vai arēnā.
  • Jums ir mierīgs zirgs (ausis ir atslābinātas, sejas izteiksme ir atslābināta vai kājs balstās uz muguras)
  • Jūsu zirgs ciena un seko jums
  • Jūsu zirgs iegremdē galvu jūsu vietā (zirgi augstu tur savas galvas meklēt draudus; galvas nolaišana liecina par uzticību).

Kā iegūt zirga uzticību?

Uzticībai ir vajadzīgs laiks. Vienmēr esi sava zirga vadītājs. Jums ir jābūt konsekventam savos lūgumos un atbildēs uz zirga uzvedību. Jūs zaudēsit uzticību, ja būsiet nekonsekvents vai zaudēsiet savaldību. Zirgi novērtē rutīnu un paredzamību; ja jūs sapratīsit viņu uzvedību, jūs ātrāk radīsit uzticību.

 

Ko drīkst un ko nedrīkst zirgu savienošanai

Dariet vairāk nekā jāj, lai izveidotu saikni ar savu zirgu. Pamata vingrinājumi var palīdzēt lasīt ķermeņa valodu. Sejas un ausu kustības var atklāt zirga noskaņojumu. Ganiet zirgu ar rokām, veltiet papildu laiku kopšanai un ziemā izvediet burkānus vai izmērcētus lucernas kubus. Neuztver uzticību kā pašsaprotamu. Uzticība ir viegli zaudēta.

Spēles zirgiem?

Pamatdarbi palīdz jums izveidot saikni ar zirgu un vadīt to. Jūs varat mācīt savam zirgam zemes spēles, izmantojot pozitīvu pastiprinājumu, lai padziļinātu savu draudzību.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on vk
Share on reddit
Share on tumblr
Share on whatsapp